Tydzień Bibliotek w Filii w Jodłówce Tuchowskiej

Gwarno i wesoło było także w Filii w Jodłówce Tuchowskiej. Dziewiątego maja biblioteka gościła grupę przedszkolaków, które przybyły wraz z wychowawczynią Agnieszką Cygan. Przygotowano dla nich kilka atrakcji. Teresa Osika, pielęgniarka środowiskowa czytała wiersze Juliana Tuwima –„Lokomotywa”, ”Okulary”, ”Spóźniony słowik”. Dzieci usłyszały także, jak należy dbać o swoje zdrowie, przestrzegać higieny osobistej, jak się odżywiać. W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, bibliotekarka czytała legendy: „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „ Króla chłopów”, natomiast dzieci śpiewały pieśń patriotyczną. Wielką radością cieszyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały zakładki do książek. Był czas także na relaks na świeżym powietrzu oraz korzystanie z wyposażenia biblioteki: piłkarzyków, gier planszowych, puzzli, Internetu oraz konsoli X-box. Na zakończenie wypożyczono dzieciom książki do domu.