Biblioteka jest teraz otwarta

Tydzień Bibliotek w Filii w Siedliskach

Tydzień Bibliotek to czas rożnych atrakcji przygotowywanych dla czytelników przez bibliotekarzy. W Filii w Siedliskach zorganizowano akcję uwalniania książek, tak zwany bookcrossing. To niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa. Książki zostawia się w różnych budynkach użyteczności publicznej, czy też na otwartej przestrzeni, następnie przechodzą one z rąk do rąk, bez oddawania ich do biblioteki. W bibliotece zorganizowano także spotkanie ze strażakami zawodowymi z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Dzieci z Przedszkola w Siedliskach wysłuchały opowieści strażaków o zagrożeniach związanych z pożarami, bezpieczeństwem w lesie, na drodze i w wodzie, zwłaszcza podczas letniego wypoczynku. Obejrzały także specjalistyczne wyposażenie wozu strażackiego. Mogły posiedzieć w kabinie, czy też uruchomić węża z wodą. Słoneczna pogoda umożliwiła wspaniałą i dobrą zabawę. Dziękujemy serdecznie strażakom za wsparcie działań biblioteki.