Biblioteka jest teraz otwarta

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

W tym roku Tydzień Bibliotek uświetnił swoim spotkaniem z Dyskusyjnymi Klubami Książki Paweł Beręsewicz – wielokrotnie nagradzany autor obyczajowych książek dla dzieci i młodzieży, który zajmuje się również przekładem z literatury angielskiej. Pisarz, podobnie jak bohaterowie jego książek, okazał się być osobą obdarzoną dużym poczuciem humoru. Choć początkowo wydawało się , że będzie na nas patrzeć z góry(ze względu na swój niebagatelny wzrost), to od razu wkupił się w łaski młodzieży zapraszając, jak na anglistę przystało, na herbatkę. Spotkanie miało żartobliwy charakter, jednak tematy poruszane w dyskusji były całkiem poważne, a mowa była o kondycji literatury, spadku czytelnictwa, moralności reklamy, modach i trendach, których często stajemy się niewolnikami. Dziękujemy Pawłowi Beręsewiczowi za wizytę w Tuchowie, ale przede wszystkim za otwarcie młodych głów na istotne współcześnie zagadnienia.