Biblioteka jest teraz otwarta

Spotkanie autorskie z poetką Janiną Halagardą w Jodłówce Tuchowskiej.

Podczas trwającego Tygodnia Bibliotek ósmego maja biblioteka w Jodłówce Tuchowskiej gościła dzieci z Przedszkola oraz klasę pierwszą z paniami Anną Swoszowską i Agnieszką Cygan. Najpierw odbyły się zajęcia plastyczne. Natomiast na godzinę dziesiątą zaproszona została poetka i blogerka Janina Halagarda. Dowiedzieliśmy się, że napisała ponad tysiąc wierszy dla dzieci i dorosłych, jej wiersze ukazały się m.in. w : ”Koszyczek Mańki”, ”Zimowe całusy”, ”Malowane fraszki”. Szczególnie ceni sobie wydanie wierszy w Antologii Poetów Współczesnych ”Wiersze dla dzieci”, oraz Międzynarodowej Antologii Stowarzyszenia Autorów Polskich „Makowe wiersze”. Jej wiersze ukazują się także na łamach lokalnej prasy oraz na prowadzonym blogu. Podczas spotkania poetka czytała swoje wiersze, czytały też dzieci, organizowała konkursy a nagrodą były oczywiście jej książeczki z wierszami. Dzieci ułożyły napis „DZIEŃ BIBLIOTEKI”, który pokolorowały w szkole na następny dzień i przyniosły z powrotem. Były autografy i serdecznie podziękowano za przybycie. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.
Na zakończenie odwiedzin był czas na zabawę w bibliotece. Dzieci korzystały z wyposażenia biblioteki: gier, puzzli, piłkarzyków, Internetu i gier na konsoli x-box oraz wypożyczyły książeczki do domu. Serdecznie dziękujemy pani Janinie Halagarda za kolejne już spotkanie , rodzicom za przywiezienie i odbiór dzieci oraz dzieciom i paniom za wspólną zabawę.