Cała Polska Czyta Dzieciom w Siedliskach

4 czerwca roku przy pięknej słonecznej aurze odbyła się akcja głośnego czytania dla dzieci klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej w Siedliskach. W tym roku hasłem przewodnim było Wychowanie przez sport i czytanie -sportowcy czytają dzieciom. Czytali: nauczyciel wuefu Waldemar Siwek, oraz wicedyrektor Agnieszka Ciepielowska. Dzieci wcieliły się w rolę lokomotywy, naśladując i pokazując podczas czytanego wiersza. Następnie same przedstawiły scenki do wiersza Brzechwy Na straganie. Drugim czytającym był Jarosław Mirek, pracownik Urzędu Gminy w Tuchowie, czynny sportowiec, trenujący i prowadzący szkółkę piłkarską Alfa Siedliska. Przygotował on wiele atrakcji z piłką dla najmłodszych. Był piłkarski quiz dotyczący zawodników i klubów piłkarskich polskich i zagranicznych. Dzieci wykazały się nie lada wiedzą, odpowiadały błyskawicznie na zadane pytania, zwłaszcza chłopcy. Na koniec zagrano krótki meczyk i były rzuty karne do bramki. Była to dobra lekcja wychowawcza połączona ze sportem na świeżym powietrzu.