Sportowcy czytają dzieciom !!!

13 czerwca odbył się 16 Tuchowski Maraton Głośnego Czytania pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie”. Wydarzenie zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu, gdyż połączyliśmy czytanie z zajęciami ruchowymi. Czytali dla nas: Jakub Karpiel, aktualny mistrz Polski w taekwondo oraz trener sekcji tuchowskiej; Krzysztof Gut, medalista Mistrzostw Polski i trener sekcji Judo przy MOSiR w Tuchowie oraz Jarosław Mirek trener piłkarski klubu Alfa Siedliska.
W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie oraz Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola w Tuchowie. Dziękujemy czytającym za pomoc i włączenie się w naszą akcję a dzieciakom za udział. Powtórzmy słowa Ireny Koźmińskiej – Prezes Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, które wypowiedziała podczas Inauguracji tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Człowiek nie jest istotą jednowymiarową, sportowiec musi zarówno dużo ćwiczyć, jak i czytać”