Biblioteka jest teraz otwarta

Bezpiecznie w internecie!

IMG_1085W bibliotece odbył się pokaz filmów- kreskówek „Owce w sieci”. Celem naszych działań jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Wykorzystano materiały edukacyjne Fundacji Dzieci Niczyje w ramach programu Dziecko w Sieci. Kreskówki odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Kreskówki odwołują się do motywów ludowych – akcja rozgrywa się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. W pokazie uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie.